ترنم آفتاب زندگی
 
قالب وبلاگ
پيوندهای روزانه

سلامی چو سوز سرد آبان به رخ چهره ی شما عزیزانچشمک
به قول سنایی
گرم خونم چو آب در مرداد
سرد آهم چو باد در آبان .

"لقمان حکیم را گفتند ادب از که آموختی..گفت از بی ادبان."   اگر از من بپرسین میگم نخیر. از باادبان. نمونه بارزش هم مثال "کمال هم نشین در من اثر کرد." می باشد.
بسط موضوع: بنده بالشخصه تجربه کردم که واقعا نمونه ی بارز کمال همنشین,در فرد اثر می گذارد. حال شاید بتوان بهانه ای به رخ کشید و گفت روحیات دوستان است که افراد را گرد هم می آورد. اما قبول دارید که هر فرد رنگ و روحیه ی خودش رو داره و "تفاوت های فردی" که در ایتدا بسیار بارز و مشخص هستند در طی دوران همنشینی با دوستان تبدیل به مشترکات گروهی افراد میشه.
تبصره ی اول : این که کدام فرد میتواند روحیات خودش را غالب دوست و یا دوستان نماید خود جای بحث است. و بسته به خلقیات و مقتضیات روحی روانی افراد داره. پس جای مکاشفه نیست و بسته به توانایی افراد دارد.
تبصره دوم : فکر کنم بیش از حد دارم موضوع را میشکافم. بهتره برم ادامه حرفاماز خود راضی

خب سرمای روز اول آبان اومد و یه سیلی زد به ما که آهای حواست هست اصن؟.....میدونی سال 91 , 7 ماهش پر ....حواست به خودت نباشه تو هم پر!!!
مخصوصا برای جوانان این قافله ی عمر عجب میگذرد. به جاست که بگم من به یه نتیجه رسیدم و آن اینست که همین جوانانی که هی آه میکشن و میگن دیدی چه زود گذشت؟ وقتی واحد های محترم را بر میدارند و سر کلاس درس می روند و لحظه شماری میکنند تا اتمام کلاس تا بلکه لحظه ای بیشتر به این تن فرتوت خود استراحتی دهند و یا ویتامین گردش و تفریح به بدن رسانند.آن چنان با ثانیه شمار ساعت خود کلنجار میروند که فرهاد با تیشه ی خود چنان نکرد! به این عزیزان بهتر است بگویم خب , عاقل(!) دیگر چه توقعی از ساعت خود داری که جلو نرود و به عمر تو نیفزاید.  ساعت برنارد خیالی بیش نبود,دلت را خوش نکن به توقف زمان .
برای همه ی شما دوستان عزیز آبان ماهی زیبا را آرزومندم. از تک تک دقائق خود لذت ببرید.قلب


دلم میخواس یه چیزی بنویسم و اضافه کنم جمله آخری رو دیدم دلم نیومد. بس که شاد و انرژیک بود. دوستان خوبم خیلی خیلی..........................حرف های من ناتمام است. میدانم فقط دل من دلتنگ حرفهایم هست.

[ دوشنبه ۱ آبان ۱۳٩۱ ] [ ٥:٤٢ ‎ب.ظ ] [ امید زیست ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب