انسانی از جنس نور

سلام....امیدوارم همه خوب باشند چه از لحاظ روانی و یااز نظر جسمانی

از این به بعد مفتخرم که مطالبی را در مورد برخی از پیامبران که مروارید های ما انسان ها هستند برایتان بیان کنم ....این مطالب از کتاب "قصه های قرآن" به قلم محمد جواد مهری کرمانشاهی برایتان نقل میگردد...امیدوارم مقبول افتد.

                                      بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت آدم

نام مبارک حضرت آدم(ع)که نخستین پیامبر است ١۶ بار به نام آدم(ع) و هشت بار به عنوان بنی آدم(ع) و یکبار به عنوان ذریه آدم(ع) .در مجموع ٢۵ بار در ٩ آیه قرآن مجید ذکر شده است.

امام صادق دلیل نامیدن حضرت آدم را این گونه می فرمایند:دلیل نامیدن آدم(ع) به این اسم .بدان خاطر است که او از ادیم و پوسته و قشر زمین آفریده شده است . ....شیخ صدوق گوید:ادیم نام چهارمین لایه درونی زمین است که حضرت آدم از آن خلق شده است.

خداوند آدم (ع) را بدون پدر و مادر آفرید.تا دلیلی باشد بر قدرت الهی.وی نهصد و سی سال عمر کرد.و سرانجام در پی تبی طولانی در روز جمعه 11 محرم وفات یافت و در غاری میان کوه ابوقبیس دفن شده و صورت او به طرف کعبه قرار دارد.

تنوع و گوناگونی

از پیامبر سوال شد که آیا سرشت آدم (ع) از تمام انواع گل بوده استو یا نوعی خاص از آن؟حضرت فرمود :سرشت وی از تمام گل بوده است و اگر عیر از این می بود انسان ها یکدیگر را باز نمی شناختند و تمام آنها به یک شکل و صورت می بودندو همچنانکه خاک کره زمین در رنگ های مختلف از سفید و سرخ و بور و زرد متنوع است و نیز به جهت شرایط آب و هوایی به صورت حاصلخیز و شوره زار در آمده است. به همان شکل آنسان ها نیز به صورت  نژاد ها و رنگ های مختلف در سراسر جهان پراکنده شده اند.

 منابع معتبری که از آن ها در نوشتن  استفاده شده در کتاب قصه های قرآن ذکر شده است.

/ 3 نظر / 15 بازدید
پویا ف

سلام! طبق معمول....دستت درد نکنه![دست] روی مطالبت خیلی وقت می گذاری.....واقعا آفرین![دست][گل]

هادی

سلام خوبی؟ وبلاگ جالبی داری/ مهندسی عمران قبول شدم موفق باشی خدا نگهدار

صالح

سلام. جالب بود اما بیشتر از خودت مطلب بنویس عزیزم.